X
تبلیغات
رایتل

نتایج زنده | نتایج فوتبال | لیگ برتر

آخرین اخبار ، تصاویر ، اعلام زمان و نتایج بازی های فوتبال و والیبال

نتیجه بازی الاهلی و نفت

الاهلی 2- نفت 1؛ صعود شوالیه های اماراتی/ پایان رویای آسیایی نفت

نفت تهران آخرین تیم ایرانی بود که رفابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ترک کرد .


 تیم الاهلی امارات با میدان داری و برتری مقابل نفت تهران به جمع 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. ورزشگاه راشد آل مکتوم دبی ، دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ، تماشاگر : 12 هزار نفر

نتیجه بازی رفت : 1-0 (الاهلی )

الاهلی امارات: محمودسالمین،ولید عباس ( 79 عبدالعزیز)، صنقور ، وون کیون وون، عبدالعزیز هیکل - الفردان ، اسماعیل الحمادی ، ماجد الحمادی - اورتون ربیریو ، احمد خلیل ، لیما
سرمربی : کوزمین اولاریو

نفت ایران: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی،علی عزتی (58 سیامک کوروشی)، مهدی شیری، عباس بوعذار، ارسلان مطهری، وحید امیری، رضا علیاری، سانتوس، آلویز نانگ و آرش رضاوند (63 پیام صادقیان)
سرمربی : علیرضا منصوریان

شرح بازی:

در حالی که بازیکنان نفت تهران با امید بسیار مسابقه خود مقابل الاهلی امارات را آغاز کرده بودند، این سرخپوشان الاهلی بودند که با نمایش خوب مقابل نماینده ایران با شایستگی به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعودکردند. نفتی ها که در نیمه اول موفق نشدند موقعیت چندانی روی دروازه حریف خلق کنند، با یک گل به رختکن رفتند تا در نیمه دوم به گل برسند اما تغییرات تاکتیکی منصوریان باز هم تاثیر چندانی در شرایط بازی نداشت و نفتی ها باوجود آنکه یک گل تصادفی وارد دروازه حریف کردند در نهایت با نتیجه 2 ـ 1 مغلوب الاهلی شدند.
آنها البته موقعیت هایی برای گلزنی داشتند اما تیم اماراتی برای صعود کاملا شایسته تر بود. آنها با سرمایه گذاری بیشتر و استخدام بازیکنان با کیفیت کاملا از نفت برتر به نظر می رسیدند و شاید اگر بازی فداکارانه کارلوس سانتوس نبود، گل های بیشتری نیز وارد دروازه بیرانوند می شد که امروز متزلزل و بی تمرکز بود. در نهایت با شکست نفت کار نمایندگان ایران در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا نیز به پایان رسید تا نفت علیرغم تقویت خود در فصل نقل و انتقالات موفقیتی کسب نکند.

شرح گل :

1-0 (الاهلی) : الاهلی با شوت تماشایی لیما که در بازی رفت هم دروازه نفتی ها را بازکرده بود با برد به رختکن رفت . لیما با دریافت توپ از احمد خلیل با پیشروی از فاصله 30 متری با شوتی کات دار دروازه بیروانوند را به زیبایی باز کرد.

2-0 (الاهلی) : احمد خلیل کاپیتان اهلی با ضربه چیپ از روی نقطه پنالتی دومین گل تیمش را به ثمر رساند .

2-1 (نفت ) : وحید امیری در یک هجوم سریع به سمت دروازه الاهلی از اشتباه مدافعان و دروزاه بان حریف استفاده کرد و گل اول تیمش را از فاصله نزدیک به ثمر رساند .

دقایق حساس :

47 : حرکت هماهنگ بازیکنان الاهلی و نفوذ مهاجم این تیم با خطای ناشیانه بیرانوند همراه شد و یک پنالتی نصیب الاهلی کرد.

دقیقه 61 :لو رفتن توپ ولید عباس را صاحب موقعیت حمله به سمت دروازه نفت کرد که سانتوس بازیکن اهلی را سرنگون کرد و یک کارت زرد گرفت.

دقیقه 63 : عباس بوعذار با خطا روی بازیکن اهلی علاوه بر دریافت اخطار موقعیت ضربه کاشته خوبی نصیب الاهلی کرد که این توپ راهی به دروازه نفت نیافت.

دقیقه 64 : ضربه احمد خلیل از 30 متری با مشت بیرانوند به اوت رفت .

دقیقه 66: آلویز نونگ موفق به کنترل سانتر ارسالی از جناج چپ نشد تا موقعیتی خوب برای نفت از دست برود.

69 : داور خطای مدافع الاهلی روی صادقیان را نگرفت تا علیرضا منصوریان از کنار زمین به شدت به کمک داور چهارم اعتراض کند.

دقیقه 73 : برخورد هافبک الاهلی با کوروشی باعث مصدومیت بازیکن قرمزپوش شد .دقیقه 73 : برخورد هافبک الاهلی با شیری باعث مصدومیت هر دو بازیکن شد .مداوای شیری کنار زمین ادامه دارد .

76 : فرار نونگ و دریبل مدافع روبه رو ، فرصتی خطرناک برای نفت ایجاد کرد اما کئون توپ را به کرنر زد .

77 : خطای ریبریو روی شیری یک اخطار نصیب این بازیکن باتجربه الاهلی کرد .

78 : ضربه سر سیامک کوروشی روی پاس نونگ از روی دروازه نفت بیرون رفت .

78 : ضربه سر سیامک کوروشی روی پاس نونگ از روی دروازه الاهلی بیرون رفت .این یک موقعیت عالی برای نفت بود .

دقیقه 81 : کارلوس سانتوس مدافع برزیلی نفت در اعتراض به ضربه گلر اهلی به نونگ .و وقت کشی او با وی و سایر بازیکنان الاهلی درگیر شد .

دقیقه 83 : نفتی ها اعتقاد به هند مدافع الاهلی و خطا داشتند و اعتراض شدیدی را متوجه داور کردند.

86 : کارلوس سانتوس با یک حرکت استثنایی دروزاه نفت را از فروریختن نجات داد . در حالی که بیرانوند و مدافعان نفت مغلوب لیما شده بودند ، او با یک شیرجه عالی با سر توپ لیما را از روی خط بیرون کشید .

87 : یک موقعیت دیگر برای الاهلی به هدر رفت . این بار مهاجم ای تیم بعد از عبور از بیرانوند دوباره به بیرون زد و توپ را به اوت زد .

89: اعتراض و تحرک منصوریان در لب خط با دخالت داور بازی مواجه شد و او سرمربی نفت را به آرامش دعوت کرد .

دقیقه 90 : کاشته پیام صادقیان با دخالت مدافعان به کرنر رفت .

90+1 : پیام صادقیان با حرکتی خشن پس از سوت داور بازیکن الاهلی را سرنگون کرد و کارت زرد گرفت.


بهترین بازیکن:

لیما مهاجم گلزن الاهلی که در هر 2 بازی دروازه بیرانوند را باز کرد به همراه کیونگ مدافع کره ای تیم نمایش فوق العاده ای داشتند. در عین حال از بین نفتی ها نیز کارلوس سانتوس نمایش متعصبانه و فوق العاده ای از خود نشان داد.

اتفاق ویژه:

فوتبال ایران بعد از قهرمانی پاس در سال 1993هرگز توفیقی در لیگ قهرمانان آسیا کسب نکرده است و اگر فینالیست شدن سپاهان و ذوب آهن در دوره مختلف بگذریم، عملکرد نماینده های ایران در این رقابت ها کماکان ناامیدکننده است. مسابقات که برای فتح آن به بازیکنان درجه اولی نیاز دارید.

اخطارها:

نفت ایران: بیرانوند (47)، کارلوس سانتوس (61)، عباس بوعذار (62)، سید جلال حسینی(90)، پیام صادقیان (90+1)
الاهلی امارات: اورتون ریبریو (77)

"منبع خبر: به گزارش ورزش سه "

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 26 شهریور 1394ساعت19:10 | نویسنده: محمدحسین | چاپ مطلب