نتایج زنده | نتایج فوتبال | لیگ برتر

آخرین اخبار ، تصاویر ، اعلام زمان و نتایج بازی های فوتبال و والیبال

استیماچ یا مجید جلالی؛

سپاهان – سایپا؛ فرار از رتبه دو رقمی؟

تیم های سپاهان و سایپا در حالی در هفته بیستم لیگ برتر به مصاف یکدیگر می روند که هر دو بازی های قبلی خود را با شکست از سر گذرانده بودند و اکنون برای جبران امتیاز از دست داده خود به مصاف یکدیگر می روند.

                                                                                                                                                                                                           سپاهانی ها بعد از دو بازی سنگین خارج از خانه در دیدار هفته بیستم خود به اصفهان باز می گردد تا با پیروزی در مقابل نارنجی پوشان جبران امتیازات از دست رفته در بازی های قبلی کند.

* بازی رفت این دو تیم، آخرین دیداری بود که احسان حاج صفی برای سپاهانی ها به میدان رفت، دیداری که درخشش قابل توجهی در آن داشت و سپس از جمع اصفهانی ها جدا شد و به آلمان و تیم فرانکفورت رفت تا در آنجا به دوران بازیگری خود ادامه دهد.
* دیدار رفت این دو تیم در لیگ پانزدهم در تهران و در ورزشگاه دستگری با دو گل به سود اصفهانی ها به پایان رسید.

* هر دو تیم در دیداری قبلی خود به توفیقی دست نیافتند، سایپا بازی هفته نوزدهم خود را با یک گل به استقلال خوزستان واگذار کرد و سپاهانی ها نیز در اهواز نتیجه را به فولادی ها باختند، تا این بازی را هر دو تیم برای جبران مافات به میدان بیایند.

* دو تیم تاکنون 29 بار به مصاف یکدیگر رفتند، سپاهانی ها در 12 دیدار به پیروزی رسیدند، 8 بازی به سود سایپا به پایان رسید و 9 مصاف دو تیم نیز با تساوی به پایان رسید.
* سپاهانی ها هم در تهران و هم در اصفهان حاکم بر بازی ها بودند، آنها در تهران یک پیروزی و در اصفهان سه برد بیشتر از نارنجی پوشان کسب کرده اند.

* در لیگ پانزدهم سایپا تاکنون توانسته حنیم نگاهی به کسب سهمیه داشته باشد و با حضور در رتبه پنجم جدول رده بندی خود را در بین مدعیان کسب سهمیه آسیا قرار دهد، آنها از 19 دیدار خود 30 امتیاز کسب کرده اند، هرچند دو بازی اخیر خود را با شکست روبرو شدند اما به دلیل تساوی های تیم صدر جدولی امکان کسب سهمیه آسیا را می بینند.
* در طرف مقابل سپاهانی ها اوضاع بدی دارند، آنها برای اولین در سال های اخیر رتبه دو رقمی دارند و به جایگاه دهم جدول رده بندی سقوط کرده اند. 

* سپاهان در 7 بازی اخیر خود نتوانسته رنگ پیروزی را ببیند، آنها در این بازی ها به 2 شکست و 5 تساوی رسیده اند.
* ایگور استیماچ که تیمش خوب هم بازی می کند پس از حضور در این تیم تاکنون به یک پیروزی رسیده است، او در اولین بازی خود در برابر نفت به پیروزی رسید و پس از  5 تساوی و 2 شکست به دست آورد تا آمار ناخوشایندی داشته باشد.

* سایپا در لیگ پانزدهم رکورد کمترین تساوی را دارد، آنها به همراه تیم سیاه جامگان تنها سه بازی  خود را با تساوی به پایان رسانده اند تا از این حیث رکورددار باشند.

* نقطه مقابل این تیم سپاهان است، سپاهانی ها اتفاقا رکورد دار بیشترین تساوی هستند، آنها تاکنون در 10 بازی به تساوی رسیده اند و از این نظر رکورددار هستند.
* دو تیم در یک مکته مشترک هستند و آن هم گل های زده آنهاست، هم سایپا و هم سپاهان عدد 18 را روبروی تعداد گل های زده خود می بینند.

* عبداله کرمی و غلامرضا رضایی محرومان دو تیم در بازی هفته بیستم هستند که به دلیل کارت زردی که در بازی قبلی خود دریافت کردند این دیدار را از دست دادند.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 22 بهمن 1394ساعت16:12 | نویسنده: محمدحسین | چاپ مطلب