نتایج زنده | نتایج فوتبال | لیگ برتر

آخرین اخبار ، تصاویر ، اعلام زمان و نتایج بازی های فوتبال و والیبال

چرا رئالی ها با ستاره های شان نامهربان هستند؟

به نظر می رسد یک بار دیگران حاضران در برنابئو با سوت زدن علیه رونالدو از دایره انصاف خارج شده اند.​​​​​​​

                                                                                                                         تمام جملات این یادداشت در تمجید از کریستیانو رونالدو و دستاوردهای درخشان او در رئال مادرید نوشته شده است.

 

رونالدو در ترکیب کهکشانی ها تا به حال موفق به زدن 395 گل شده و 2 لیگ قهرمانان نیز در زمان حضور او به کلکسیون افتخارات رئال اضافه شده است. اما در دیدار سه شنبه شب برابر بایرن در لیگ قهرمانان، در استادیوم برنابئو سوت هایی از سوی تماشاگران بر علیه او زده شد.

 

ممکن است کسانی که این دیدار را از طریق تلویزیون تماشا کردند و یا حتی حاضران در استادیوم نیز این سوت ها را نشنیده باشند. اما در دیداری که در نهایت با هت تریک ستاره پرتغالی به سود قوهای سپید تمام شد، رونالدو بعد از گلزنی به تماشاگران علامت سکوت را نشان داد و در پایان بازی در این خصوص گفت: "من هرگز از آنها نخواستم سکوت کنند بلکه خواستم علیه من سوت نزنند زیرا من همیشه بیشترین تلاش خود را برای موفقیت رئال انجام می دهم و حتی اگر موفق به گلزنی نشوم، تلاش می کنم تا به تیمم کمک کنم."

 

 

 

 

اگرچه با بررسی آمار و ارقام رونالدو در می یابیم که سوت زدن برای او خارج از دایره منطق است اما استدلال آن دسته از تماشاگران رئال مادرید در جریان دیدار برابر بایرن این بود که رونالدو در این دیدار نمایش خوبی نداشته و در آن دقایق دیدار رئال مادرید در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار داشته است.

 

در آن دقایق، ستاره شماره 7 اگرچه موقعیت خوبی برای ارسال پاس به بنزما داشت، اما در نهایت خودش اقدام به شوت زدن کرد که ضربه او توسط نویر دفع نشد. تا دقیقه 76، رونالدو نمایش خوبی در میدان نداشت اما در نهایت کهکشانی ها با هت تریک او و رسیدن به گل شماره 100، راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

 

علیرغم به ثمر رساندن 31 گل تا این مقطع از فصل و ثبت آماری فوق العاده بعد از شروع سال جدید، رونالدو در نیمه اول فصل نمایشی به مانند همیشه ارائه نمی داد.

 

 

 

 

فصل گذشته که رونالدو موفق به کسب دومین قهرمانی با رئال در لیگ قهرمانان شد و در نهایت برای چهارمین بار عنوان مرد سال را از آن خود کرد را باید بهترین سال CR7 نامید.

 

سبک بازی او در حال تکامل است و رونالدو حالا بیشتر تبدیل به یک مهاجم شماره 9 شده است. شاید حالا بتوان رونالدو را بهترین شماره 9 دانست و خود وی نیز بعد از دیدار رفت برابر بایرن تاکید کرد که آیا کسی به توانایی های او شک دارد؟

 

البته سوت های اعتراضی مختص به همه هواداران رئال نبود و اکثریت حاضر در برنابئو همیشه او را تشویق می کنند اما شاید طبیعت انسانی حکم می کند که ستاره ای مانند رونالدو از اعتراض این عده معدود نیز شگفت زده شود.

 

 

 

 

هواداران قوهای سپید همیشه به شدت از رونالدو حمایت کرده اند و حتی آنها در تابستان به خاطر ستاره شماره 7 خود علاقمند بودند پرتغال فاتح یورو 2016 شود.

 

زمانی که رونالدو فاتح توپ طلا شد جشنی بزرگ در برنابئو برای او برپا شد و همه مدیران و هم تیمی های او در رئال، در جدال با لیونل مسی او را بهترین بازیکن دنیای فوتبال می دانند اما برابر بایرن، عده ای همچنان رونالدو را هو می کردند.

 

زمانی که ستاره ای مانند رونالدو که سالهاست همراه با مسی، همه جوایز را تحت سلطه خود در آورده اند و در تیمی مانند رئال مادرید بازی می کند، هواداران خواهان پیروزی های بیشتری هستند.

 

انتظارات در برنابئو کاملا مشخص است؛ زمانی که در تیمی مانند رئال مادرید بازی می کنید باید بهترین باشید و فراموش نکنیم که در این استادیوم، برای ستارگانی چون گرت بیل و قبل از او حتی زین الدین زیدان و آلفردو دی استفانو نیز سوت هایی به نشانه اعتراض شنیده شده است.

 

 

 

 

انگار در برنابئو، عده ای همیشه ناراضی هستند و عناوین بیشتری را می خواهند. خصوصا زمانیکه که ستاره ای مانند رونالدو در این تیم بازی می کند. طی 8 فصل اخیر، لوس بلانکوس تنها یک بار فاتح لالیگا شده است و اگرچه آنها طی همین 3 سال 2 بار لیگ قهرمانان را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرده و در راه کسب یک قهرمانی دیگر نیز هستند، اما شاید ناکامی های داخلی دلیلی برای سوت زدن علیه رونالدو باشد.

 

رفتار رونالدو این پیغام را به هواداران رئال داد که اگر هر کسی جای او بود چه می کرد؟ با بررسی عملکرد او این سوال به وجود می آید که آیا رونالدو به اندازه کافی مورد قدردانی قرار گرفته است؟

 

آیا ستاره ای که بیش از همه بازیکنان تاریخ رئال مادرید برای این تیم گلزنی کرده است نباید از سوی همه طرفداران مورد محبت و قدردانی قرار بگیرد؟ کریستیانو انسانی احساساتی است اما آیا دیگران اینگونه نیستند یا در نهایت این گونه اعتراضات چه تاثیر مثبتی دارد؟

 

 

 

 

شاید خارج از اسپانیا، در مورد اهمیت این دسته از اعتراضات اغراق شود اما در این کشور و خصوصا در مورد برنابئو، این اتفاق ممکن است در مورد بهترین بازیکنان جهان نیز رخ بدهد زیرا اساسا این حرکت یکی از اتفاقاتی است که به کرات در استادیوم اختصاصی کهکشانی ها رخ می دهد.

 

معمولا بازیکنانی که این اتفاق را تجربه می کنند، سعی می کنند با مماشات از آن عبور کنند اما آیا واقعا چنین اتفاقاتی باید در مورد بهترین بازیکنان جهان رخ دهد؟ آیا نباید ان رفتار از سوی هواداران رئال مورد چالش قرار بگیرد؟

 

فراتر از این مسائل و با گذشتن از این سوال که این اعتراضات منصفانه است یا خیر، آیا رخ دادن چنین اتفاقی در مورد بازیکنی که کهکشانی ها به او تکیه کرده اند مضحک نیست؟ آیا وظیفه هواداران تنها حمایت نیست و اعتراض به خودساخته ترین فوتبالیست نسل حاضر و زدن اتهام "عدم تعهد" به او منطقی است؟

 

 

 

 

در مصاحبه بعد از بازی رونالدو مشخص بود که او از این دسته رفتارها آسیب دیده است. CR7 گفت: "من فقط از آنها خواستم که دیگر سوت نزنند زیرا من در تمامی بازی ها همه توان خود را در زمین ارائه می دهم."

 

اما در نهایت، عملکرد رونالدو مهم ترین پاسخ به رفتار هواداران رئال مادرید است. اتفاقی که در دیدار سه شنبه رخ داد این بود؛  هواداران به نشانه اعتراض به عملکرد ستاره پرتغالی خود سوت کشیدند و در نهایت با هت تریک خود او به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه یافتند.

 

سید لوو-گاردین

 

ترجمه: آریا فاطمی مقدم


منبع : ورزش 3

تاریخ ارسال: شنبه 2 اردیبهشت 1396ساعت14:58 | نویسنده: محمدحسین | چاپ مطلب